Publikacje

FaktyMedyczne.pl objęły patronatem medialnym konferencję PolEcho 2023

14 lutego 2023 r.

W dniach 21-22 kwietnia 2023 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie jest kolejnym, corocznym spotkaniem naukowo-dydaktycznym kardiologów zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem chorób serca i naczyń. Jest to jedna z największych ogólnopolskich konferencji kardiologicznych.

- W tym roku konferencja zawita do Warszawy. Podwoje otworzy dla nas PGE Narodowy - miejsce od wielu dziesięcioleci będące świadkiem wielu wielkich widowisk sportowych, kulturalnych i społecznych. Będziemy się starać, aby PolEcho 2023 było, podobnie jak w latach poprzednich, wydarzeniem edukacyjnym na najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że ciekawy, zróżnicowany i angażujący program merytoryczny przełożą się na wysoką frekwencję entuzjastów echokardiografii – powiedział prof. dr hab. med. Piotr Szymański, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego XXIV Ogólnopolskiej Konferencji Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W czasie licznych sesji naukowo-dydaktycznych prezentowane będą aktualne osiągnięcia w dziedzinie obrazowania serca i naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki ultrasonograficznej – echokardiografii. Wykładowcami na Konferencji będą znani naukowcy, kardiolodzy i kardiochirurdzy z Polski oraz zaproszeni goście z zagranicy. Komitet Organizacyjny przewiduje udział ponad 1000 kardiologów z całej Polski. Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęła prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego (EACVI) – Victoria Delgado.

Komitet Naukowy przygotował wyjątkowo atrakcyjny program merytoryczny, zawierający sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne echokardiografii, w powiązaniu z innymi metodami obrazowania w aspekcie ich zastosowań w praktyce klinicznej, jak również prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. W programie znajdą się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI i innych towarzystw naukowych, sesje poświęcone m.in. przewlekłej i ostrej chorobie wieńcowej, kardiochirurgii małoinwazyjnej i robotycznej, diagnostyki przedsionków i komór serca, kardiologii dziecięcej, obrazowania u ciężarnych, echokardiografii przezprzełykowej oraz różnych metod obrazowania, czy oceny wad serca i sztucznych zastawek.

Podczas wydarzenia wygłoszonych zostanie około 60 prezentacji merytorycznych w ciągu dwóch, wypełnionych od rana do wieczora, dni obrad. Uczestnicy będą mieli również szansę na udział w konkursowej sesji przypadków klinicznych, intensywnych warsztatach, sesji plakatowej prac naukowych, a także panelach dyskusyjnych.

Rejestracja na XXIV Ogólnopolską Konferencje Asocjacji Echokardiografii PTK możliwa jest na stronie internetowej konferencji polecho2023.ptkardio.pl. Serdecznie zapraszamy na PGE Narodowy!

 

Przygotował:
Bartosz Szymański
bartosz.szymanski@faktymedyczne.pl
tel. +48 662 021 181