Publikacje

Kardiologia Prewencyjna 2023- wytyczne, wątpliwości, gorące tematy, 17-18.XI. 2023 r., Kraków

17 lipca 2023 r.

FaktyMedyczne.pl, tym razem jako patron medialny, mają zaszczyt przekazać zaproszenie na XVI Konferencję Naukową Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2023 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która odbędzie się 17-18 listopada 2023 w Krakowie.

XVI Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2023 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, to największa i najciekawsza w Polsce konferencja dotycząca profilaktyki chorób serca i naczyń. 

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to multidyscyplinarne spotkania o ugruntowanej renomie, na które zapraszamy nie tylko kardiologów, ale również internistów, lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Wzorem poprzednich lat, do udziału w konferencji, zaprosiliśmy najlepszych polskich wykładowców i najwybitniejszych, cieszących się międzynarodowym uznaniem, ekspertów.

Wśród wielu ciekawych sesji i debat szczególnie interesująco zapowiadają się te poruszające następujące tematy: 

  • Przyczyny zgonów Polaków w 2022 i 2023 r.
  • Leczenie pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, hipercholesterolemią i cukrzycą
  • Zapobieganie i leczenie otyłości
  • Choroba niedokrwienna serca
  • Niewydolność serca
  • Rehabilitacja kardiologiczna
  • Najnowsze wytyczne i stanowiska ekspertów
  • Trudne, dyskusyjne i kontrowersyjne decyzje kliniczne
  • Wyniki najważniejszych polskich badań nad czynnikami ryzyka i ich konsekwencjami


Tegoroczna Konferencja będzie trwała dwa dni, od piątku 17 listopada do soboty 18 listopada 2023 r. Wykładowcy i uczestnicy spotkają się na żywo w Krakowie, a dodatkowo sesje edukacyjne, satelitarne oraz sesje sekcji PTK będą transmitowane w Internecie.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej konferencji, będzie organizowany już po raz 10. Poranny Bieg po Plantach Krakowskich, czyli inicjatywa zwracająca uwagę na znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce chorób serca i naczyń.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji: www.kardiologiaprewencyjna.eu oraz na portalu Facebook

Rejestracja na konferencję

Do zobaczenia w Krakowie!