Relacje

Cardiology Innovations Days 2018

8 czerwca 2018 r.
Dostęp tylko dla lekarzy i pielęgniarek

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. odbyła się we Wrocławiu pierwsza edycja Cardiology Innovations Days zorganizowana wspólnie z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich oraz Grupę casusBTL poświęcona wykorzystaniu najnowszych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia.

Do Wrocławia przybyli wybitni światowi eksperci, by wziąć udział w międzynarodowej konferencji „Kardiologia na początku XXI wieku – potrzeba innowacyjnych rozwiązań w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej”. Liderem Merytorycznym projektu został Profesor Piotr Ponikowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Natomiast uczestnikami paneli byli przedstawiciele: środowiska technologicznego, ośrodków naukowych i badawczych oraz instytucji rządowych, odpowiedzialnych za kreowanie polityki zdrowotnej, inwestycje i rozwój ekonomiczny oraz edukację.

Wydarzeniami towarzyszącymi konferencji był festiwal programowania – Cardiology Innovations Hackathon skierowany do wynalazców, innowatorów oraz studentów europejskich uniwersytetów medycznych i politechnik oraz warsztaty dla startupów przeznaczone dla producentów sprzętu medycznego i oprogramowania. Warsztaty były prowadzone przez międzynarodowych ekspertów rozwoju strategii biznesowych

W interdyscyplinarnym środowisku poruszone zostały zagadnienia dotyczące: prewencji, wczesnego wykrywania i leczenia chorób sercowo-naczyniowych w kontekście zagadnień związanych z medycyną personalizowaną i tym co obecnie określa się e-zdrowiem (mHealth, eHealth) oraz telemedycyną. Przedstawione zostały również możliwości zastosowania nowych technologii w obrazowaniu, kardiologii interwencyjnej oraz elektroterapii.