Menu

Z niewydolnością serca da się żyć – program edukacyjny dla pacjentów

z niewydolnoscią serca da się żyć

Fundacja FaktyMedyczne.pl wspólnie z Partnerem – Centrum nowoczesnej medycyny Enterna Medica organizuje cykl spotkań edukacyjnych – tym razem z zakresu niewydolności serca – zwanej epidemią XXI wieku. Wiemy i jest to potwierdzone danymi naukowymi, publikowanymi, że w Polsce na niewydolność serca choruje ponad 1 milion 200 tysięcy osób, głównie w wieku podeszłym, po 65 roku życia. Niewydolność serca w naszym kraju jest najczęstszą przyczyną zgonów. Niewydolność serca wciąż zdecydowanie częściej doprowadza do śmierci, nawet w porównaniu do nowotworów złośliwych.

Celem naszych spotkań z lekarzami i pacjentami jest edukacja, promowanie wiedzy z zakresu przyczyn występowania niewydolności serca, metod diagnostycznych i przede wszystkim jak leczyć tych chorych optymalnie, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy naukowej. Leczenie tej populacji chorych bez wątpienia musi być kompleksowe. To między innymi optymalna farmakoterapia z zastosowaniem nowoczesnych metod leczenia, prewencja chorób sercowo-naczyniowych, rehabilitacja – tak ważna w powrocie do normalnej, codziennej aktywności fizycznej, zawodowej naszych chorych i również leczenie dyslipidemii.

Agenda spotkań:

  1. Niewydolność serca – epidemia XXI wieku. Jak diagnozować i jak optymalnie leczyć? Nowe zalecenia Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
  2. Jak w polskich warunkach optymalnie leczyć chorych z niewydolnością serca? Wskazówki dla lekarzy i pacjentów.

Spotkania będą się odbywać w formule interaktywnej, oprócz przedstawienia podstawowej wiedzy z zakresu niewydolności serca planujemy aktywne dyskusje i zebranie oczekiwań pacjentów związanych z kanałami edukacyjnymi oraz sposobem prowadzenia działań edukacyjnych (potrzeby, efektywność różnych narzędzi edukacyjnych itp).

 

Organizator

Partnerzy