Wydarzenia

II Forum: "Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce", Katowice

15 kwietnia 2023 r.
15 kwietnia 2023 r. w godz. 9:00-17:00

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na drugą edycję Forum „Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce”, które odbędzie się 15 kwietnia 2023 roku w Courtyard by Marriott City Center w Katowicach.

Telemedycyna, w tym wiele wariantów teleopieki, to nie tylko szybko rozwijająca się gałąź opieki zdrowotnej, ale rzeczywistość, która dotyka coraz częściej każdej specjalizacji medycyny. Jako kolejna forma dostarczenia chorym świadczeń medycznych, wraz z nowymi możliwościami terapeutycznymi w postaci nowych substancji, urządzeń i procedur, istotnie wpływa ona na wzrost jakości leczenia i opieki nad pacjentami.

Nowoczesne rozwiązania telemedyczne pozwalają udzielać specjalistycznych porad lekarskich na odległość, a także przesyłać wyniki badań diagnostycznych, umożliwiając dostęp do nich w czasie rzeczywistym. Opieka zdalna zapewnia również wsparcie pacjenta w przestrzeganiu zaleceń terapeutycznych w zakresie farmakoterapii i zmiany stylu życia, oferując innowacyjne narzędzia samokontroli.

Konferencja, na którą Państwa zapraszamy, ma być przestrzenią wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych specjalizacji, którzy planują lub już teraz wykorzystują te nowoczesne rozwiązania w codziennej praktyce klinicznej.

Ważnymi punktami II Forum: „Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce” będą interdyscyplinarne debaty dotyczące wybranych bloków tematycznych, w których omówimy możliwości współpracy w opiece nad pacjentem specjalistów medycyny rodzinnej z kardiologami, diabetologami i psychiatrami. Ale to nie wszystko! Podczas warsztatów zamierzamy zaprezentować praktyczne korzystanie z urządzeń i platform informatycznych wspierających różne formy teleopieki.

Jesteśmy przekonani, że warto podyskutować na temat każdych nowych możliwości terapeutycznych oraz technologii, które ułatwiają i przyśpieszają pracę personelu medycznego, a jednocześnie rozszerzają opiekę nad pacjentem, zapobiegając nagłemu pogorszeniu stanu jego zdrowia.


Serdecznie zapraszamy do Katowic!

 

Prof. Paweł Krzesiński
Przewodniczący Komitetu Naukowego
Przewodniczący Komisji Informatyki i Telemedycyny oraz Infrastruktury PTK

Adrian Szulczyński
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Program II Forum

Miejsce

Hotel Courtyard by Marriott City Center, ul. Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice

 

Regulamin rejestracji

*Rejestrując się na wydarzenie oświadczasz, że zapoznałeś się z treścią Regulaminu rejestracji uczestników konferencji i akceptujesz jego postanowienia oraz przyjmujesz do wiadomości treść Klauzuli prywatności.

Kontakt dla sponsorów

Krzysztof Chodań

e-mail.: krzysztof.chodan@casusbtl.pl
tel.: +48 662 021 182

Press Room

I Forum: Telemedycyna

Sponsorzy i Partnerzy

Złoty Sponsor:

Srebrni Sponsorzy:

Brązowi Sponsorzy:

Sponsorzy:

Współpraca:

Patroni medialni:

Certyfikaty:

Organizator

Patronat Honorowy

Patronat

Współpraca

Partner

Zobacz pozostałe materiały związane z   Telemedycyna w praktyce